Bugün: 

EMİNTAŞ A.Ş.'nin Kısa Öyküsü ve Yaptığı İşler

Emintaş Emlak İnşaat ve Ticaret A.Ş. 1975 yılında kurulmuş, inşaat ve emlak işleriyle iştigal eden bir şirkettir. Şirket Hissedarları; Küçükçalık Tekstil, İzbal İnşaat, Alikişioğlu İnşaat ve Kadıköy Şifa Hastanesi sahiplerinden oluşmaktadır. Şirketin yapmış olduğu işleri aşağıda ana gruplar halinde toplayabiliriz.

Kadıköy Hırdavatçılar Çarşısının, 1976 yılı sonunda yapılması ile başlayan inşaat faaliyetlerimiz, 1977 yılında İstanbul yakası, Bayrampaşa semtine kaymıştır. Küçük sanayi sitelerinin başlangıcı olan bu sitemiz, İstanbul’a çatı otoparklı ve rampalı sistemi tanıtması yönünden büyük önem kazanmıştır.
1983-1985 yılları arasında, Maltepe Sanayi Sitesi ve Kadıköy yakasında Erenköy Konut Sitesi inşaatlarına başlanmıştır.

1986-1987 yılları arasında, Maltepe Sanayi Sitesi ve Kadıköy yakasında Erenköy Konut Sitesi ve Topçular Siteleri bitirilmiştir. 1988-1989 yıllarında, Binatlı Sanayi Sitesi, Akel Sanayi Sitesi, Yüksel Ocak Sanayi Sitesi inşaatları İstanbul yakasına kazandırılmıştır.

1990-1993 yıları arasında, Kadıköy yakasında, Çamlık konut Sitesi ve Erenköy–2 Konut Siteleri, İstanbul yakasında Onur Sanayi Sitesi, Dinçol Sanayi Sitesi, Ulubatlı Sanayi Sitesi ve Yusuf Atlı Sanayi Siteleri bitirilmiştir.

1994-1995 yıllarında Erka-1 ve Erka-2 Sanayi Siteleri, Ulubatlı-2 Sanayi Sitesi, Toker ve Orpaş Sanayi Siteleri bitirilmiştir.

1995 yılında Zeytinburnu İlçesinde, İstanbul Deri Merkezi’nin ve aynı İlçenin Merter semtinde bir ticaret merkezinin yapılması kararlaştırılmıştır.

1998 yılında Merter İş Merkezi hizmete girmiş ve şirket merkezi bu plazaya taşınmıştır.

1999 yılında İstanbul Deri Merkezi olarak başlatılan inşaatımız, Olivium Alışveriş Merkezi olarak tamamlanmış olup, bu Alışveriş Merkezi’nin %65’i şirket mülkiyetinde olup yönetimi şirketimiz tarafından yürütülmektedir.

Referans Örnekleri:
Olivium Alişveriş Merkezi
Merter İş Merkezi
Çamlık Konut Sitesi
Akel Sanayi Sitesi
Tüm projelerimiz ile ilgili resim bilgileri "Referanslarımız" bölümünde bulabilirsiniz.

Projelermiz hakkında detajlı bilgi edinmek için lütfen "Referanslarımız" adlı bölümü ziyaret ediniz. Burada çalışmalarımız ile ilgili resim ve özet bilgisi bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen şirketimiz ile irtibata geçiniz.

Copyright © Emintaş Emlak İnşaat ve Ticaret A.Ş. - 2005.
Ana Sayfa | Şirket Tanıtımı | Yönetim Kurulu | Yapılan İşler | Referanslarımız | İrtibat Bilgileri | Faydalı Linkler
Design: plusmax   -   Teknik: organizma